Rolle me pule dhe sallate

2013-06-12
rolle
  • Koha e pergatitjes : 0m
  • Koha e pjekjes : 0m
  • Gati ne : 0m

Perberesit

  • 1 avokado mesme, pure
  • 2 lugë çaji lëng limoni
  • 1 lugë gjelle majonezë
  • 4 feta te holla buke
  • 200g gjoks pule
  • 1 karrota të mëdha
  • Spinaq 60g

Metoda

Hapi 1

Vendosini avokado lëng limoni, dhe majonezë në një tas. Perzieji për të kombinuar.

Vendos në një sipërfaqe të sheshtë feten e bukes . Përhap 1/4 përzierjen e avokados . Me pas vendos karotë ,pule dhe spinaq. Hidhni kripë dhe piper sipas deshires. Bejeni rroll one pasi te përfundojë mbushja. Prirjeni në tri pjesë. Shërbejë. Ju befte mire :)

Vlerat ushqyese

Energy
1430kJ
Fat saturated
4.20g
Fat Total
20.30g
Carbohydrate sugars
-
Carbohydrate Total
21.00g
Dietary Fibre
13.00g
Protein
14.00g
Cholesterol
8.00mg
Sodium
707mg

 

Komento